Akademia Profesora Einsteina

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Akademii Profesora Einsteina!

7 kreatywnych sobotnich spotkań dla ciekawych świata dzieci (wiek 7-12 lat)

Akademia Profesora Einsteina to nowatorska propozycja dla uczniów szkół podstawowych, rozwijająca zainteresowania i poszerzająca wiedzę zdobytą na zajęciach szkolnych. Skierowana do wszystkich, którzy chcą w nietypowy i interesujący sposób zwiększać swoje umiejętności. Jest to również szansa na wykorzystanie w praktyce zdobytej wiedzy, nauka poprzez zabawę, bez egzaminów i stresów szkolnych, ale przede wszystkim okazja, aby w sposób twórczy poznawać świat.

Uczniowie Profesora Einsteina uczestniczą w interesujących wykładach i prezentacjach przygotowanych przez doświadczonych specjalistów, na co dzień współpracujących z łódzkimi uczelniami wyższymi. Niewątpliwą atrakcją, dla wszystkich ciekawych świata, są warsztaty podczas których każdy może samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, czemu zgłębia nawet najbardziej skomplikowane tajniki wiedzy.

Program zajęć jest bardzo zróżnicowany, obejmuje tematykę przedmiotów ścisłych, technicznych, przyrodniczych i humanistycznych, dlatego też każdy znajdzie coś co wzbudzi jego zainteresowanie. Dzięki ekspozycjom jakimi dysponuje Experymentarium, uczestnicy Akademii Profesora Einsteina mają także dostęp do najnowocześniejszych stanowisk interaktywnych.

6 października  2018r. ruszamy z drugim semestrem 7 edycji Akademii Profesora Einsteina

Terminy zajęć (godz. 10:30)

1)  06.10.2018    
2)  20.10.2018    
3)  10.11.2018    
4)  24.11.2018    
5)  08.12.2018    
6)  11.01.2019   
7)  25.01.2019                                                   

TEMATY I OPIS ZAJĘĆ:

W kolejnym semestrze, który rozpocznie się 6 października
czekają na nas nowe wyzwania:

  1. Tajemnice wody Uczestnicy dowiedzą się dlaczego woda jest tak dla nas ważna. Razem z animatorem zbudują filtr do oczyszczania wody i sprawdzą co może ją zanieczyszczać. Dowiemy się jak działa oczyszczalnia wody oraz przeprowadzimy eksperymenty które pozwolą nam lepiej poznać właściwości wody.
  2. Jak powstaje film animowany? Podczas plastyczno-filmowych warsztatów każdy uczestnik będzie mógł wcielić się w rolę reżysera, scenarzysty, czy operatora. Wspólnie stworzymy filmową historię, wykreujemy scenografie i bohaterów. I oczywiście zaanimujemy naszą historię.
  3. Dawno, dawno temu …. żyli sobie Słowianie Będą to niezwykłe warsztaty gdzie cofniemy się w czasie o 1000 lat!!! Poznamy kulturę i sztukę naszych przodków Słowian. W czasie przeniosą nas pasjonaci historii z łódzkiej drużyny wczesnośredniowiecznej „Leśny Witeź”.
  4. Od tkaniny do mody Poznając tajemnic włókiennictwa pobudzimy kreatywność, która jest w każdym z nas. Dowiemy się jak powstają tkaniny i jak można je barwić naturalnymi sposobami. Uczestnicy spróbują też swoich sił w projektowaniu ubioru, czyli przekonają się kim jest projektant i co to jest wzornictwo.
  5. Telewizja Zastanawiasz się jak wygląda praca w telewizji? Jeśli tak to odpowiedź znajdziesz na tych zajęciach! Wspólnie sprawdzimy jak wygląda ta część telewizji której nie widzimy na naszych ekranach.
  6. Gaz który może być cieczą czyli o ciekłym azocie Razem z Science Park sprawdzimy jak zachowuje się jedna z najzimniejszych substancji na świecie z temperaturą jak na Merkurym czy Neptunie. Co możemy z nią zrobić? Zobaczymy co dzieje się z substancjami w tak ekstremalnej temperaturze i przekonamy się , że róża może kruszyć się niczym szkło.
  7. Laserowi wojownicy Spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji są niezbędne, aby wygrać rywalizację z innymi graczami. Nowoczesna technologia i specjalnie zaaranżowana  przestrzeń do gry pozwoli uczestnikom sprawdzić się w roli mistrzów laserowego paintballa.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z POPRZEDNICH EDYCJI AKADEMII PROFESORA EINSTEINA [TUTAJ]

Koszt uczestnictwa: 195 zł (7 spotkań po 1,5 godziny)

Informacja:
tel. 42 633-52-62
e-mail: rezerwacje@experymentarium.pl