Akademia Profesora Einsteina

Akademia Profesora Einsteina to nowatorska propozycja dla uczniów szkół podstawowych, rozwijająca zainteresowania i poszerzająca wiedzę zdobytą na zajęciach szkolnych. Skierowana do wszystkich, którzy chcą w nietypowy i interesujący sposób zwiększać swoje umiejętności. Jest to również szansa na wykorzystanie w praktyce zdobytej wiedzy, nauka poprzez zabawę, bez egzaminów i stresów szkolnych, ale przede wszystkim okazja, aby w sposób twórczy poznawać świat.

Uczniowie Profesora Einsteina uczestniczą w interesujących wykładach i prezentacjach przygotowanych przez doświadczonych specjalistów, na co dzień współpracujących z łódzkimi uczelniami wyższymi. Niewątpliwą atrakcją, dla wszystkich ciekawych świata, są warsztaty podczas których każdy może samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, czemu zgłębia nawet najbardziej skomplikowane tajniki wiedzy.

Program zajęć jest bardzo zróżnicowany, obejmuje tematykę przedmiotów ścisłych, technicznych, przyrodniczych i humanistycznych, dlatego też każdy znajdzie coś co wzbudzi jego zainteresowanie. Dzięki ekspozycjom jakimi dysponuje Experymentarium, uczestnicy Akademii Profesora Einsteina mają także dostęp do najnowocześniejszych stanowisk interaktywnych.

17 lutego 2018r. rusza drugi semestr 6 edycji Akademii Profesora Einsteina

Terminy zajęć:

17.02.2018
3.03.2018
17.03.2018
07.04.2018
21.04.2018
26.05.2018

TEMATY I OPIS ZAJĘĆ:

W kolejnym semestrze, który rozpocznie się 17 lutego
czekają na nas nowe wyzwania:

Zmysły człowieka – posługujemy się nimi codziennie, ale czy wiemy jak działają i jak ze sobą współpracują ? Sprawdzimy to wspólnie na warsztatach w Experymentarium.

Tajemnice mapy– jak znaleźć drogę w lesie czyli jak wyznaczyć kierunki w terenie i wykorzystać te umiejętności w praktyce sprawdzimy na wspólnej wyprawie do Lasu Łagiewnickiego.

Scratch – programowanie to kolejny z języków obcych, który warto opanować. Na zajęciach używając języka SCRATCH oraz kodu Game Lab nauczymy się jak tworzyć gry i proste animacje.

Spacerkiem po Łodzi – jak dobrze znamy nasze miasto? Wspólny spacer pozwoli nam na odkrycie miejsc nie wszystkim znanych. Nie zabraknie też przejażdżki rikszą.

Ach, zostać aktorem odsłona II -jak aktor wyraża emocje? Czy świat ze sceny wygląda inaczej? Jak mówić bez słów. Sprawdzimy to razem odwiedzając Teatr Powszechny w Łodzi.

Świat w skali mikro – mikroorganizmy tak małe, że zobaczyć możemy je dopiero kiedy są ich miliony. Razem z młodymi naukowcami poznamy bliżej ten świat którego zwykle nie dostrzegamy.

Arena Laser Games– tradycyjnie zmierzymy się w pojedynku z innymi Laserowymi Wojownikami.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z POPRZEDNICH EDYCJI AKADEMII PROFESORA EINSTEINA [TUTAJ]

Koszt uczestnictwa: 195 zł (7 spotkań po 1,5 godziny)

Informacja:
tel. 42 633-52-62
e-mail: rezerwacje@experymentarium.pl