Akademia Profesora Einsteina

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Akademii Profesora Einsteina!

7 kreatywnych sobotnich spotkań dla ciekawych świata dzieci (wiek 7-12 lat)

Akademia Profesora Einsteina to nowatorska propozycja dla uczniów szkół podstawowych, rozwijająca zainteresowania i poszerzająca wiedzę zdobytą na zajęciach szkolnych. Skierowana do wszystkich, którzy chcą w nietypowy i interesujący sposób zwiększać swoje umiejętności. Jest to również szansa na wykorzystanie w praktyce zdobytej wiedzy, nauka poprzez zabawę, bez egzaminów i stresów szkolnych, ale przede wszystkim okazja, aby w sposób twórczy poznawać świat.

Uczniowie Profesora Einsteina uczestniczą w interesujących wykładach i prezentacjach przygotowanych przez doświadczonych specjalistów, na co dzień współpracujących z łódzkimi uczelniami wyższymi. Niewątpliwą atrakcją, dla wszystkich ciekawych świata, są warsztaty podczas których każdy może samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, czemu zgłębia nawet najbardziej skomplikowane tajniki wiedzy.

Program zajęć jest bardzo zróżnicowany, obejmuje tematykę przedmiotów ścisłych, technicznych, przyrodniczych i humanistycznych, dlatego też każdy znajdzie coś co wzbudzi jego zainteresowanie. Dzięki ekspozycjom jakimi dysponuje Experymentarium, uczestnicy Akademii Profesora Einsteina mają także dostęp do najnowocześniejszych stanowisk interaktywnych.

2 marca  2019r. ruszamy z drugim semestrem 7 edycji Akademii Profesora Einsteina

Terminy zajęć (godz. 10:30)

1)  02.03.2019   
2)  16.03.2019    
3)  30.13.2019    
4)  13.04.2019   
5)  11.05.2019   
6)  25.05.2019   
7)  08.06.2019                                                   

TEMATY I OPIS ZAJĘĆ:

W kolejnym semestrze, który rozpocznie się 2 marca
czekają na nas nowe wyzwania:

1.Świat w liczbach

Czym są dane statystyczne skąd się je uzyskuje i czego możemy się z nich dowiedzieć o naszym otoczeniu. Tajnikami swojej pracy podzielą się z nami pracownicy Łódzkiego Urzędu Statystycznego.

 2. Recykling

To będzie przygoda łącząca język francuski, ekologię i dziecięcą kreatywność. Sprawdzimy jak można ponownie wykorzystać materiały z odzysku, własnoręcznie tworząc zabawki.

3. Papier czerpany

Poznamy historię papieru ręcznie wykonywanego i  pod okiem fachowca spróbujemy sami taki papier wytworzyć.

4. Moje zdrowie mój skarb

Dowiemy się dlaczego ważne jest żeby się badać i dbać o zdrowie. Sprawdzimy też co można wyśledzić pod mikroskopem

5. Co żyje w stawie

Zajrzymy pod tafle wody poznając ekosystem stawu. Przekonamy się jakie stworzenia żyją w stawie i czy wszystkie są nam znane.

 6. Zagadkowe polimery

 Warsztaty wytłumaczą co to są polimery oraz tworzywa sztuczne. Uczestnicy stworzą proste polimery, poznają ich budowę i wykonają doświadczenia pozwalające bliżej poznać ich strukturę.

 7. Laserowe wyzwania

Nowoczesna technologia pozwoli uczestnikom sprawdzić się w rywalizacji w laserowym pokoju rodem z Mission Impossible, oraz wziąć udział w laserowej strzelance.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z POPRZEDNICH EDYCJI AKADEMII PROFESORA EINSTEINA [TUTAJ]

Koszt uczestnictwa: 195 zł (7 spotkań po 1,5 godziny)

Informacja:
tel. 42 633-52-62
e-mail: rezerwacje@experymentarium.pl