Akademia Profesora Einsteina

Akademia Profesora Einsteina to nowatorska propozycja dla uczniów szkół podstawowych, rozwijająca zainteresowania i poszerzająca wiedzę zdobytą na zajęciach szkolnych. Skierowana do wszystkich, którzy chcą w nietypowy i interesujący sposób zwiększać swoje umiejętności. Jest to również szansa na wykorzystanie w praktyce zdobytej wiedzy, nauka poprzez zabawę, bez egzaminów i stresów szkolnych, ale przede wszystkim okazja, aby w sposób twórczy poznawać świat.

Uczniowie Profesora Einsteina uczestniczą w interesujących wykładach i prezentacjach przygotowanych przez doświadczonych specjalistów, na co dzień współpracujących z łódzkimi uczelniami wyższymi. Niewątpliwą atrakcją, dla wszystkich ciekawych świata, są warsztaty podczas których każdy może samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, czemu zgłębia nawet najbardziej skomplikowane tajniki wiedzy.

Program zajęć jest bardzo zróżnicowany, obejmuje tematykę przedmiotów ścisłych, technicznych, przyrodniczych i humanistycznych, dlatego też każdy znajdzie coś co wzbudzi jego zainteresowanie. Dzięki ekspozycjom jakimi dysponuje Experymentarium, uczestnicy Akademii Profesora Einsteina mają także dostęp do najnowocześniejszych stanowisk interaktywnych.

7 października 2017r. rusza pierwszy semestr 6 edycji Akademii Profesora Einsteina

Terminy zajęć:

07.10.2017 
21.10.2017
04.11.2017 
18.11.2017
02.12.2017
16.12.2017
13.01.2018

plakat ape 17-18

TEMATY I OPIS ZAJĘĆ:

Tajniki elektroniki

(Experymentarium)

Podczas spotkania poświęconego elektronice i elektryczności zamienimy się w małych inżynierów. Poznamy źródła energii – odnawialne oraz nieodnawialne, dowiemy się jak to się dzieje, że prąd może płynąć i jakie materiały mu to umożliwiają. Zbudujemy własne obwody elektryczne oraz ogniwa chemiczne z wykorzystaniem zestawów kreatywnych.

Puścić farbę?

(Centralne Muzeum Włókiennictwa)

Czy z przypraw, mąki i wody można zrobić jedynie coś pysznego do jedzenia? A gdyby z wyposażenia kuchni stworzyć prawdziwą farbę i namalować nasze ulubione danie? Cynamon do naleśników, czy na kartkę? Czujecie już ten głód artystyczny? Ponad to na warsztacie sprawdzimy czy kolory mają nam coś konkretnego do powiedzenia, zapomnianą legendę, ciekawą historię, a może dobrą wróżbę ?

Warsztaty czekoladowe

(Manufaktura Czekolady Chocolate Story)

Prześledzimy wspólnie proces powstawania czekolady –  od plantacji do tabliczki. Spróbujemy jak smakuje ziarno kakaowca i oczywiście samodzielnie stworzymy tabliczkę czekolady, którą zabierzemy do domu. Na rozgrzanie w ponury listopadowy dzień dla każdego uczestnika będzie czekał kubek gorącej czekolady.

Chemiczne czary mary

(Experymentarium)

Razem z młodymi chemikami sprawdzimy jak w prosty i bezpieczny sposób wykonać ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem artykułów znajdujących się w każdej kuchni, ale nie zabraknie także profesjonalnych odczynników, które pozwolą uczestnikom poczuć się jak prawdziwi naukowcy!

Ach, zostać aktorem

Poznamy teatr od niewidocznej dla widza strony. Zajrzymy za kulisy i dowiemy się jak wygląda praca aktora. A może sami staniemy na scenie?

Kryminalne zagadki

(Experymentarium)

Na tych zajęciach zabawimy się w kryminologów. Zbierzemy odciski palców i dowiemy się co jeszcze pomaga w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

Kosmiczni wojownicy

(Arena Laser Games)

Podzieleni na drużyny stoczymy pojedynek na terenie labiryntu. Specjalne kamizelki i laserowa broń uczyni z nas prawdziwych kosmicznych wojowników. Niech wygra najlepszy!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z POPRZEDNICH EDYCJI AKADEMII PROFESORA EINSTEINA [TUTAJ]

Informacja:
tel. 42 633-52-62
e-mail: rezerwacje@experymentarium.pl