Gogle VR

Czym jest VR?

Technologia Virtual Reality pozwala nam doświadczyć przeniesienia w wirtualną przestrzeń i umożliwia interakcję z nią na niespotykanym dotąd poziomie. Opracowane przez firmę HTC gogle  HTC Vive po założeniu podążają za ruchem naszej głowy i wyświetlają osobny obraz dla lewego i prawego oka, co umożliwia nam rozglądanie się w zakresie 360 stopni i poruszanie się po wirtualnej przestrzeni w naturalny dla nas sposób. Dodatkową interakcję zapewniają wielofunkcyjne kontrolery śledzące nasze ruchy, które zależnie od uruchomionej aplikacji mogą stać się naszymi wirtualnymi dłońmi, narzędziami, różnego rodzaju bronią itd. Szerokie zastosowanie technologii VR obejmuje m.in. takie aplikacje jak: filmy sferyczne, symulatory pojazdów, programy edukacyjne, wszelkiego rodzaju gry (w tym głównie gry akcji), czy wirtualne punkty widokowe (zdjęcia sferyczne krajobrazów z najdalszych zakątków świata).

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwa stanowiska z goglami VR obsługiwane za pomocą nowoczesnych i wydajnych komputerów. Pierwsze stanowisko wyposażone w wygodne fotele jest przeznaczone głównie do korzystania z symulatorów i oglądania filmów sferycznych. Drugie stanowisko posiada wydzieloną przestrzeń o wymiarach 3m x 3m – służy ono do uruchamiania aplikacji wymagających dodatkowej interakcji z otoczeniem i poruszania się po polu gry.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Sprzęt

Zestaw HTC VIVE zawiera 20 elementów, m.in:

Gogle HTC VIVE

Wyposażone są w ekrany o łącznej rozdzielczości 2160×1200 pikseli i odświeżaniu 90 Hz

Kontrolery bezprzewodowe

Dysponujące 24 czujnikami, dzięki którym ruch nie jest zakłócony.

Stacje bazowe

Urządzenia, które śledzą ruch 360, określają położenie gogli, kontrolerów oraz słuchawek w przestrzeni

Oferta

PAKIET EXPERIENCE:

Aplikacje zapewniające rozrywkę i wyjątkowe przeżycia w wygodnej i przyjaznej dla każdego formie, która nie wymaga od nas dodatkowych umiejętności – stajemy się widzem rzuconym w środek akcji.

1. Rollercoaster – Symulacja przejazdu kolejką górską zapewniająca realistyczne doznania i uczucie prędkości. Poznaj wirtualne odpowiedniki najpopularniejszych na świecie kolejek górskich i doświadcz prawdziwego zastrzyku adrenaliny podczas przejazdu trzema różnymi torami.

Czas trwania: ok. 10 minut Koszt: 10zł

2. Dla najmłodszych – Filmowa propozycja przeznaczona głównie dla młodszych odbiorców, umożliwiająca wkroczenie w światy znane z popularnych filmów i animacji. Dostajemy okazję, by przyjrzeć się historii Małego Księcia i Róży podczas krótkiej animacji okraszonej przyjemną muzyką i pięknym zachodem słońca. Następnie wkraczamy w świat Księgi Dżungli, by oczami bohatera spojrzeć na otaczająca nas florę i faunę w dwóch scenach z filmu. Na koniec przenosimy się do uniwersum Star Wars, w którym pędzimy po pustynnej planecie Jakku oraz oglądamy jej wybrane obszary w towarzystwie droida DB8 przekazującego nam istotne informacje.

Czas trwania: ok. 20 minut Koszt 20zł

3. Experience – Opcja dostarczająca wyjątkowych doznań estetycznych i przestrzennych. Przenieś się na dno oceanu by zrelaksować się w wielobarwnym świecie tamtejszej flory i fauny lub stań oko w oko z wielorybem, a gdy zapadnie zmrok sprawdź skąd pochodzą tajemnicze światła poruszające się w nieprzeniknionych, morskich głębinach. Następnie przeniesiemy Cię do wnętrza tajemniczej skały, której ściany musisz rozbić by przekonać się, że jesteś… w przestrzeni kosmicznej pełnej spektakularnych kolizji, przelatujących tuż obok meteorytów oraz innych, irracjonalnych zjawisk.

Czas trwania: ok. 20 minut Koszt: 20zł

PAKIET PLAY:

Gry kładące nacisk na interakcję z wirtualnym otoczeniem, często wymagające od nas zręczności i zdolności do szybkiego podejmowania decyzji.

10 min gry – 10zł

20 min gry – 20zł

30 min gry – 30zł

1. Laboratorium VR – Poznaj szerokie możliwości technologii VR podczas zabawy w laboratorium Aperture Science. Aplikacja jest kompilacją zróżnicowanych minigier, które prezentują nam przekrojowo różne sposoby na rozrywkę i edukację w świecie VR. Napraw robota, odwiedź tajemniczy sklep ze świata fantasy, pobaw się Układem Słonecznym, obroń twierdzę wcielając się w łucznika lub przenieś się do punktów widokowych rozmieszczonych w odległych zakątkach świata – to tylko część z atrakcji, które na nas czekają.

2. Symulator lotu – Usiądź za sterami realistycznie odwzorowanego samolotu szturmowego Su-25T lub myśliwca TF-51D i spróbuj opanować swoją maszynę, by poczuć przyjemność płynącą ze swobodnego lotu nad zróżnicowanym krajobrazem.

3. Space Pirate – Szybka i wciągająca, futurystyczna strzelanina pełna efektów specjalnych. Uzbrojony w dwa blastery staw czoło kolejno nadlatującym falom przeciwników. Wykorzystuj różne tryby ognia, w razie potrzeby sięgnij też po tarczę zawieszoną na plecach i bij kolejne rekordy, które pozwolą Ci zapisać swoje imię w rankingu najlepszych strzelców w galaktyce!

4. Funhouse  – Szereg następujących po sobie minigier-wyzwań utrzymanych w klimacie klasycznego wesołego miasteczka. Patrz uważnie na instrukcje i bez zwłoki wykonuj powierzone zadania – pamiętaj, że czas ucieka. Do dyspozycji dostaniemy m. in. miecze, którymi musimy przebić jak największą ilość balonów, młotek do okładania wyskakujących pacynek-kretów, a nawet rewolwery do likwidowania lecącej w naszą stronę zastawy stołowej. Gra zapewnia nam prostą i szybką rozrywkę uwalniającą od stresu i dającą sporo satysfakcji.

5. Zombie – Strzelanina z elementami survival horroru przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia. W wyniku nieudanego eksperymentu, nasza planeta została zaatakowana przez hordy potworów z piekła rodem. Świat stoi na skraju zagłady, a Ty jesteś jednym z nielicznych ludzi, którzy pozostali przy życiu. Dookoła panuje mrok, a Twoimi jedynymi towarzyszami są latarka i pistolet. Pierwsza fala już nadchodzi – spodziewaj się ataku z każdej strony. Czy wystarczy Ci amunicji? Jak długo będziesz w stanie przetrwać?