Akademia Profesora Einsteina

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Akademii Profesora Einsteina!

5 kreatywnych sobotnich spotkań dla ciekawych świata dzieci (wiek 7-13 lat)

Akademia Profesora Einsteina to nowatorska propozycja dla uczniów szkół podstawowych, rozwijająca zainteresowania i poszerzająca wiedzę zdobytą na zajęciach szkolnych. Skierowana do wszystkich, którzy chcą w nietypowy i interesujący sposób zwiększać swoje umiejętności. Jest to również szansa na wykorzystanie w praktyce zdobytej wiedzy, nauka poprzez zabawę, bez egzaminów i stresów szkolnych, ale przede wszystkim okazja, aby w sposób twórczy poznawać świat.

 

Terminy spotkań:
I – 08.10.2022
II – 22.10.2022
III – 05.11.2022
IV – 19.11.2022
V – 03.12.2022

TEMATY I OPIS ZAJĘĆ:

I – Inauguracja – rozdanie indeksów, gra na Arenie Laser Games (2 x 25 minut).
Miejsce: Experymentarium, Manufaktura, ul. Drewnowska 58.
Pierwsze spotkanie rozpocznie się inauguracją nowego semestru Akademii Profesora Einsteina. Uczestnicy zapoznają się szczegółowo z planem zajęć i dostaną indeksy. Po części inauguracyjnej nastąpią dwie gry na Arenie Laser Games. Adepci Akademii będą mieli możliwość przetestowania swojego sprytu, refleksu, inteligencji. Uczestnicy wezmą udział w dwóch rozrywkach w labiryncie pełnym niespodzianek.

II – Tajemnice druku – wizyta w wydawnictwie Angora.
Miejsce: Redakcja tygodnika Angora, Plac Komuny Paryskiej 5.
Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z pracą w redakcji tygodnika Angora. Prócz poznania tajników pracy redaktorów i dziennikarzy, młodzi naukowcy dowiedzą się na czym polega proces powstawania gazety, od pomysłu na konkretne artykuły, aż do przygotowania gazety do druku.

III – Akademia w Eterze – spotkanie w Radiu Żak.
Miejsce: Studenckie Radio Żak – Aleja Politechniki 7.
Młodzi adepci Akademii dowiedzą się jak wygląda przygotowanie audycji radiowej, jak urządzone jest studio i jakich urządzeń używa się w pracy radiowca. Dzięki redaktorom Radia Żak młodzież dowie się jakie cechy należy posiadać, by być dobrym prezenterem radiowym i czy praca za mikrofonem jest tak prosta jakby się wydawało.

IV – Teatr zza kulis – zajęcia w Teatrze Powszechnym.
Miejsce: Teatr Powszechny, ul. Legionów 21.
Będąc w teatrze pewnie często zastanawialiście się jakie to uczucie stać na scenie, co znajduję się za kurtyną i co robią aktorzy przed i po spektaklu. Wycieczka za kulisy Teatru Powszechnego pozwoli odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z pracą w teatrze. Uczestnicy Akademii będą mieli możliwość poznać aktora, który na co dzień gra w Teatrze Powszechnym, i który oprowadzi ich po miejscach niedostępnych dla widzów.

V – Sport to zdrowie – Zatoka Sportu od zaplecza.
Miejsce: Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej – Aleja Politechniki 10.
Czy obiekty sportowe służą tylko jako miejsca poprawy kondycji i organizacji zawodów? Na spotkaniu w Zatoce Sportu uczestnicy Akademii będą mieli okazję zapoznać się dokładnie z funkcjami jakie pełnią obiekty sportowe. Dodatkowo młodzi odkrywcy odwiedzą pomieszczenia, które są niedostępne na co dzień dla zwykłych klientów, poznają różne – skomplikowane urządzenia związane z funkcjonowaniem takich obiektów, jak na przykład – mechanizm, zmieniający głębokość basenu.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z POPRZEDNICH EDYCJI AKADEMII PROFESORA EINSTEINA [TUTAJ]

Koszt uczestnictwa: 210 zł (5 spotkań po 1,5 godziny)

Cena zawiera:
– bilety wstępu,
– opiekę doświadczonego opiekuna,
– przewodnika po odwiedzanych obiektach,
– index studenta APE.

Uwagi:

– Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany zajęć lub ich kolejności z przyczyn niezależnych od Organizatora.
– Zapisy na semestr trwają od 13 września 2022 do 5 października 2022.
– Liczba miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie dziecka w Akademii Profesora Einsteina decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzeniem rezerwacji, jest uiszczenie całej opłaty za APE (210 zł), w terminie do 5 października 2022 roku.
– Dokumenty rejestracyjne (kwestionariusz, regulaminy, zgody) można przesłać drogą mailową lub dostarczyć osobiście do siedziby Organizatora, nie później niż w dniu 08.10.2022, do 10:30 (przed rozpoczęciem zajęć).
– Wejścia do poszczególnych obiektów są zarezerwowane wyłącznie dla uczestników Akademii.

Informacja i zapisy:
tel. 42 633-52-62
e-mail: rezerwacje@experymentarium.pl

APE_formularz zgłoszeniowy+regulamin 2022