Dla przedszkoli

Experymentarium
cennik1
Nauka nie musi być trudna! Jest tylko jeden warunek!
Zwiedzając wystawę Experymentarium należy wszystkiego dotknąć! Wystawa Experymentarium to interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (m.in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy). Nasza wystawa łączy naukę z zabawą dzięki czemu nawet najnudniejsze zjawiska, procesy i teorie usłyszane na lekcjach okazują się mieć niejednokrotnie zaskakujące zastosowanie w codziennym życiu stając się dla eksperymentującego ” młodego naukowca” zrozumiałe i interesujące.
CZYTAJ WIĘCEJ
Experymentarium z Zagadkami Einsteina
cennik1
Odkryj tajemnice Einsteina!
Zabawa będąca dodatkową atrakcją podczas zwiedzania interaktywnej wystawy. Gra łączy zabawę z elementami rywalizacji.

Dla szkół i grup zorganizowanych

Każda z grupek 3-5 osobowych otrzymuje zestaw zadań i czas na ich wykonanie. Zadania bazują na informacjach przekazywanych zwiedzającym przez animatora i opisy na eksperymentach. Dzięki grze tematycznej dzieci i młodzież utrwalają swoją wiedzę, aktywniej spędzają czas na wystawie, uczą się współpracy w grupie.
CZYTAJ WIĘCEJ
Warsztaty EKOLOGIA: recykling

Na zajęciach poruszymy kwestię recyklingu i segregacji odpadów. Uczestnicy w ciekawy i aktywny sposób poznają konsekwencje wyrzucania śmieci w niedozwolonych miejscach oraz dowiedzą się co mogą zrobić, aby produkować ich mniej. Na koniec każdy uczestnik otrzyma torbę bawełnianą, którą ozdobi według własnego pomysłu i zabierze do domu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warsztaty EKOLOGIA: czyste powietrze
cennik1

Zajęcia w prosty sposób wytłumaczą dzieciom czym jest powietrze oraz jakie ma właściwości. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak mieszkańcy Ziemi przyczyniają się do zanieczyszczania atmosfery oraz dlaczego czyste powietrze jest ważne dla ich zdrowia
i jak o nie dbać.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warsztaty EKOLOGIA: czysta woda

Zajęcia w ciekawy sposób wytłumaczą najmłodszym czym jest woda i jakie posiada właściwości. Dzieci dowiedzą się również, jakie substancje zanieczyszczają wodę oraz jak ja oszczędzać i o nią dbać. Ponadto uczestnicy skonstruują filtr i spróbują oczyścić wodę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warsztaty „Cztery żywioły”

Warsztaty „cztery żywioły”, to specjalnie opracowane 45-minutowe spotkanie, skierowane dla przedszkolaków. Zajęcia mają charakter pokazowo-warsztatowy (wykonywane są doświadczenia pokazowe, które wykonuje animator i doświadczenia, które wykonują dzieci samodzielnie). Celem zajęć jest ukazanie czym są cztery żywioły, jakie płyną z nich korzyści oraz zagrożenia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warsztaty Świat magnesów
cennik1

Podczas zajęć zabierzemy najmłodszych w świat magnesów. Wytłumaczymy czym jest magnes i dlaczego przyciąga różne przedmioty. Dzieci na zajęciach własnoręcznie ozdobią magnesy, które później zabiorą ze sobą jako pamiątkę.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

Warsztaty Sensoryczne

Celem zajęć sensorycznych jest zapoznanie najmłodszych z działaniem zmysłów. Dzieci dowiedzą się jak funkcjonują pojedyncze zmysły i czy da się je oszukać. Największą atrakcją warsztatów będą zabawki sensoryczne, które dzieci wykonają samodzielnie i zabiorą do domu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zajęcia Science Park
cennik1

Zaskakujące pokazy: ciekłego azotu i kuchni molekularnej. Pokazy z jedną z najzimniejszych substancji na świecie. Temperatura niczym na Merkurym, Neptunie, Saturnie czy Uranie. Co możemy z nią zrobić?
Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowany zespół Instruktorów Science Park.

Rezerwacje oraz informacja:
tel. 42 633-52-62
e-mail: rezerwacje@experymentarium.pl
CZYTAJ WIĘCEJ

Experymentarium na kółkach

Specjalna oferta dla przedszkoli, szkół, gmin i ośrodków, którym trudno jest nas odwiedzić. Przyjedziemy do was z tematycznie skompletowanym modułem eksponatów interaktywnych, który pozwoli odkryć Wam świat nauki.

Informacja:
Kierownik operacyjny:
Anna Kostrzewa
a.kostrzewa@experymentarium.pl
tel. +48 695 942 517
CZYTAJ WIĘCEJ