Wystawa interaktywna Experymentarium

Nauka wcale nie musi być trudna! Jest tylko jeden warunek!
Zwiedzając naszą interaktywną wystawę Experymentarium należy wszystkiego dotknąć!

Wystawa interaktywna Experymentarium to ośrodek typu discovery center, w którym nauka nie ma tajemnic. Każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę.

Nasza wystawa łączy naukę z zabawą, dzięki czemu nawet najnudniejsze zjawiska, procesy i teorie usłyszane na lekcjach okazują się mieć niejednokrotnie zaskakujące zastosowanie w codziennym życiu, stając się dla eksperymentującego ”młodego naukowca” zrozumiałe i interesujące.

Jeszcze nigdy nauka nie była taka łatwa!

Dla najmłodszych zwiedzenie interaktywnej wystawy jest idealną lekcją pobudzającą kreatywność i ciekawość, zachęcającą do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. To zabawa i rozrywka edukacyjna, dzięki której mogą postawić pierwsze kroki w świecie nauki!

Na wystawie interaktywnej Experymentarium czeka na Was ok. 70 stanowisk, na podstawie których zrozumienie nauk ścisłych to tylko kwestia czasu. Zapoznajcie się metodą działania Młynka Crookes’a, Nurka Kartezjusza, Kołyski Newtona oraz wielu wielu innych…

Kosmiczny TUNEL

Rozpoczynając zwiedzanie, poddamy Wasze zmysły małej próbie! „Space tunnel” to początek wejścia na interaktywną wystawę Experymentarium!
6 metrowy spacer kosmiczny pozytywnie „nakręci” Was na dalsze przygody związane z wystawą.

Ta magiczna atrakcja zapewnia niezapomniane przeżycie percepcyjne.
Wchodząc do tunelu mamy wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, tracimy grunt pod nogami, widzimy wirujący miraż kolorów i świateł.

Tunel sprawia, że na kilkanaście sekund doświadczamy uniesienia nad ziemią, tracimy punkt odniesienia i dajemy ponieść się iluzorycznej grze świateł, barw i dźwięków.
Wewnątrz tunelu znajdują się fluorescencyjne wzory graficzne. Tunel obraca się, a uczestnicy wchodzą do środka i stają na mostku.

Mostek pozostaje nieruchomy, ale tunel wokół nas wciąż się kręci sprawiając, że doświadczamy bliżej nieokreślonego i trudnego do zdefiniowania wrażenia zapaści, wizyjnego kołowrotka, zachwiania równowagi.

Piaskownica Rozszerzonej Rzeczywistości

Czyli trójwymiarowy model mapy topograficznej! Interaktywny model odwzorowuje ukształtowanie rzeźby terenu. Efektowne kolory na mapie obrazują, wody, niziny, wyżyny i góry.

Eksponat, jest idealnym narzędziem do nauki geografii. Samodzielnie przesypując piasek zmieniamy rzeźbę terenu i wysokość nad poziomem morza, co od razu jest odzwierciedlone na naszym interaktywnym modelu

Skontaktuj się z nami!

Zaplanuj wizytę

Rezerwacje oraz informacje