Polska zobacz więcej

Wraz z Polską Organizacją Turystyczną (przy patronacie Ministerstwa Sportu i Turystyki), zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”

W dniach 20-22 marca 2020r. obniżamy cenę biletów do Experymentarium o 50%!

bilet ulgowy- 15zł  7,5zł

bilet normalny- 18zł  9zł

bilet rodzinny 3os.- 43zł  21,5zł

bilet rodzinny 4os.- 57zł  28,5zł

Płacąc 50% za bilet skorzystają Państwo z następujących atrakcji:

Wystawa Experymentarium

To interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (m.in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy). Nasza wystawa łączy naukę z zabawą dzięki czemu nawet najnudniejsze zjawiska, procesy i teorie usłyszane na lekcjach okazują się mieć niejednokrotnie zaskakujące zastosowanie w codziennym życiu stając się dla eksperymentującego ” młodego naukowca” zrozumiałe i interesujące.

 

Kosmiczny tunel
Niesamowita atrakcja, która wystawi Wasze zmysły na próbę! Vortex Tunel jest urządzeniem o wyjątkowym charakterze. To aż 6 metrów długości i 3 m szerokości niezapomnianych emocji!
Ta magiczna atrakcja zapewnia niezapomniane przeżycie percepcyjne.
Wchodząc do tunelu mamy wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, tracimy grunt pod nogami, widzimy wirujący miraż kolorów i świateł. Tunel sprawia, że na kilkanaście sekund doświadczamy uniesienia nad ziemią, tracimy punkt odniesienia i dajemy ponieść się iluzorycznej grze świateł, barw i dźwięków.
Wewnątrz tunelu znajdują się fluorescencyjne wzory graficzne. Tunel obraca się, a uczestnicy wchodzą do środka i stają na mostku. Mostek pozostaje nieruchomy, ale tunel wokół nas wciąż się kręci sprawiając, że doświadczamy bliżej nieokreślonego i trudnego do zdefiniowania wrażenia zapaści, wizyjnego kołowrotka, zachwiania równowagi.

Piaskownica rozszerzonej rzeczywistości
Czyli trójwymiarowy model mapy topograficznej! Interaktywny model odwzorowuje ukształtowanie rzeźby terenu. Efektowne kolory na mapie obrazują, wody, niziny, wyżyny i góry.
Eksponat, jest idealnym narzędziem do nauki geografii. Samodzielnie przesypując piasek zmieniamy rzeźbę terenu i wysokość nad poziomem morza, co od razu jest odzwierciedlone na naszym interaktywnym modelu.