Spotkanie górskie „W szczytowej formie”

16 lutego 2019 r. zapraszamy Was na górskie spotkanie w Experymentarium z Tomkiem Habdasem – autorem bloga „W SZCZYTOWEJ FORMIE”. Proponujemy dwa spotkania: dla młodszych „Ahoj górska przygodo” i dla starszych „Po co Ci te góry?”. W ramach spotkania Tomek poprowadzi prelekcję połączoną z Warsztatami, odpowie na Wasze pytania i wybierze się z Wami na spacer po naszym Centrum Nauki Experymentarium!

Cena: 14 zł bilet ulgowy, 17 zł bilet normalny
Czas trwania: ok. 2,5 godz.
Rezerwacja miejsc: tel. 42 633 52 62, rezerwacje@experymentarium.pl

Spotkanie dla dzieci: godz. 11:00
Temat: Ahoj górska przygodo!

Stary niedźwiedź mocno śpi…. Ale co zrobić, kiedy niedźwiedź nie śpi i takiego misia spotkamy w lesie? Czy nasze polskie misie są tak sympatyczne jak Kubuś Puchatek? A skoro już o Kubusiu mowa, to czy wiecie gdzie w Polsce znajduje się Chatka Puchatka oraz skąd pochodzi Reksio, Bolek i Lolek?

Jeżeli chcecie się tego wszystkiego dowiedzieć, to zapraszamy na górsko – bajkowe spotkanie z Tomkiem – chłopakiem, który góry kocha ponad życie i trochę bajek i legend z nimi związanymi zna ???? Dowiecie się jak oswoić niedźwiadka, poznacie gwarę góralską oraz legendę o Morskim Oku i śpiącym rycerzu. Wspólnie namalujemy młodego turystę i poznamy zwierzęta, które mieszkają w górskich Parkach Narodowych.

Spotkanie dla dorosłych: godz. 16:00
Temat: Po co Ci te góry?

Gdybym za każdym razem, gdy ktoś spyta mnie dlaczego jeżdżę w góry, miał otrzymać 100 zł, to byłbym już milionerem. Po co ludziom góry? Co ich tam ciągnie? Dlaczego ryzykują własne zdrowie a czasami życie dla tych kilku chwil na szczycie?

Na tak postawione pytanie spróbuję odpowiedzieć w trakcie naszego spotkania choć nie będzie to proste. Ale przede wszystkim mam nadzieję, że zachęcę was do odwiedzenia tej bardziej górzystej części Polski pokazując jak piękne są nasze góry. Porozmawiamy również o tym jak przygotować się do wyjścia na szlak, na co zwrócić szczególną uwagę i jak czerpać z gór to co najlepsze ???? Wszystko po to, żeby po spotkaniu każdy nabrał ochoty na wypad nie tylko w Góry Świętokrzyskie ale i bardziej na południe w Karpaty.