Warsztaty dla przedszkolaków

EKOLOGIA: RECYKLING

Wiek uczestników: 4-6 lat
Czas trwania: 45 min

Na zajęciach poruszymy kwestię recyklingu i segregacji odpadów. Uczestnicy w ciekawy i aktywny sposób poznają konsekwencje wyrzucania śmieci w niedozwolonych miejscach oraz dowiedzą się co mogą zrobić, aby produkować ich mniej. Na koniec każdy uczestnik otrzyma torbę bawełnianą, którą ozdobi według własnego pomysłu i zabierze do domu.

EKOLOGIA: CZYSTE POWIETRZE

Wiek uczestników: 4-6 lat
Czas trwania: 45 min

Zajęcia w prosty sposób wytłumaczą dzieciom czym jest powietrze oraz jakie ma właściwości. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak mieszkańcy Ziemi przyczyniają się do zanieczyszczania atmosfery oraz dlaczego czyste powietrze jest ważne dla ich zdrowia i jak o nie dbać.

EKOLOGIA: CZYSTA WODA

Wiek uczestników: 4-6 lat
Czas trwania: 45 min

Zajęcia w ciekawy sposób wytłumaczą najmłodszym czym jest woda i jakie posiada właściwości. Dzieci dowiedzą się również, jakie substancje zanieczyszczają wodę oraz jak ją oszczędzać i o nią dbać. Ponadto uczestnicy skonstruują filtr i spróbują oczyścić wodę.

CZTERY ŻYWIOŁY

Wiek uczestników: 4-6 lat
Czas trwania: 45 min

Zajęcia mają charakter pokazowo-warsztatowy (wykonywane są doświadczenia pokazowe, które wykonuje animator i doświadczenia, które wykonują dzieci samodzielnie).

Celem zajęć jest ukazanie czym są cztery żywioły, jakie płyną z nich korzyści oraz zagrożenia.

Podczas zajęć omówimy czym jest: powietrze, ogień, woda oraz ziemia oraz przeprowadzimy doświadczenia związane z żywiołami, takie jak: latająca torebka od herbaty, wodujące statki, wybuch wulkanu czy ogród chemiczny.

W ŚWIECIE MAGNESÓW

Wiek uczestników: 4-6 lat
Czas trwania: 45 min

Podczas zajęć zabierzemy najmłodszych w świat magnesów. Wytłumaczymy czym jest magnes i dlaczego przyciąga różne przedmioty. Dzieci na zajęciach własnoręcznie ozdobią magnesy, które później zabiorą ze sobą jako pamiątkę.

SENSORYCZNE

Wiek uczestników: 4-6 lat
Czas trwania: 45 min

Celem zajęć sensorycznych jest zapoznanie najmłodszych z działaniem zmysłów. Dzieci dowiedzą się jak funkcjonują pojedyncze zmysły i czy da się je oszukać. Największą atrakcją warsztatów będą zabawki sensoryczne, które dzieci wykonają samodzielnie i zabiorą do domu.

CENNIK

Pobierz całą ofertę edukacyjną
Regulamin Laboratorium

Rezerwacje oraz informacja:
tel. 42 633-52-62
e-mail: rezerwacje@experymentarium.pl