Warsztaty z programowania i robotyki oraz zaskakujące pokazy: ciekłego azotu i kuchni molekularnej.
Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowany zespół Instruktorów Science Park.

Warsztaty z programowania

Nie od dziś wiadomo, że gry komputerowe świetnie rozwijają umysł – pomóż Twojemu dziecku pójść o krok dalej: zostać twórcą gier. Programowanie to kolejny z języków obcych, który warto opanować – rozwija umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów, logicznego myślenia. Na zajęciach używamy języka SCRATCH oraz Kodu Game Lab pozwalającego na tworzenie gier, animacji i quizów dzieciom już od 8 roku życia!

Zajęcia dla dzieci w wieku 8-11 lat

CZAS TRWANIA: 1,5 GODZINY
CENA : 35 zł za osobę
GRUPY: od 10 do 12 osób

Warsztaty z robotyki

Zajęcia edukacyjne z Lego Mindstorms.
Blok zajęć z robotyki dla dzieci to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. W trakcie kursu z robotyki z Lego MINDSTORM mali inżynierowie zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów, a także poznają terminy tj.: przekładnia, prędkość, moc silnika, trajektoria, algorytm sterowania. Zajęcia, choć sprzyjają pracy w grupach, pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów.

Zajęcia odbywają się na czterech poziomach zaawansowania:
– Junior (7-15 lat)
– Junior+ (7-10 lat)
– Senior (9-15 lat)
– Master (10-15 lat)

CZAS TRWANIA: 2,5 GODZINY
CENA: 55 zł za osobę
GRUPY: od 12 do 16 osób

Pokaz z suchym lodem

W trakcie warsztatu dzieci przeniosą się z nami do tajemniczego świata magii, rodem z Harrego Pottera. Nauczą się jak wywoływać i poskramiać ducha oraz jak przyrządzić smocze drinki. Pokażemy i wytłumaczymy, czym jest sublimacja i jak samemu zrobić śnieg nawet w upalny dzień!

CZAS TRWANIA: 60 minut
CENA: 700 zł za grupę
GRUPY:  do 30 osób

Pokaz z ciekłym azotem

Pokazy z jedną z najzimniejszych substancji na świecie. Temperatura niczym na Merkurym, Neptunie, Saturnie czy Uranie. Co możemy z nią zrobić?
Zobaczymy, co się dzieje z substancjami w ekstremalnie niskiej temperaturze! Przekonajmy się, ile balonów zmieści się w magicznej skrzyneczce. Zobaczmy jak róża kruszy się niczym szkło. Przywołajmy wspólnie ogromnego dinozaura! A wszystko to wśród chłodnej mgły z parującego azotu. Przeprowadzimy niesamowite eksperymenty, które zafascynują każdego.

CZAS TRWANIA: 60 minut
CENA: 700 zł za grupę
GRUPY: do 30 osób

Pokaz kuchni molekularnej

Kuchnia XXI wieku! W menu znajdziemy m.in. molekularne bezy śmietankowe, dymiące ciasteczka, smocze drinki, lody robione przy pomocy ciekłego azotu, sorbety owocowe. Kuchnia molekularna to nowy trend światowej gastronomii.
Połączenie wiedzy kulinarnej, chemii i fizyki pozwala na otrzymanie zdrowych potraw o nietypowych smakach zaskakujących połączeniach i interesującej formie.
Kuchnia molekularna robi naprawdę duże WOW wśród dzieci i dorosłych.

CZAS TRWANIA: 60 minut
CENA: 800 zł za grupę
GRUPY: do 30 osób