INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Lokalizacja i parkingi

Experymentarium znajduje się w Łodzi w Manufakturze, przy ul. Drewnowskiej 58, na pierwszym piętrze, w budynku pomiędzy kinem Cinema City a częścią restauracyjną (Food Court).

Parking dla autokarów znajduje się przy ul. Karskiego (na tyłach Manufaktury).

Jak do nas dotrzeć? W przypadku problemu z dotarciem do nas – prosimy o telefon (42 633 52 62), pokierujemy Państwa!

Rezerwacje

Rezerwacji należy dokonać telefonicznie lub mailowo na minimum 10 dni przed planowaną wizytą. (dotyczy grup zorganizowanych)

Po dokonaniu rezerwacji należy ją potwierdzić w ciągu 24 godzin, wysyłając wiadomość zawierającą wszystkie informacje na temat dokonanej rezerwacji (data, godzina, liczba osób, rezerwowana atrakcja, dane placówki/osoby dokonującej rezerwacji) na adres: biuro@experymentarium.pl.

Niepotwierdzone rezerwacje zostaną anulowane.

Płatność

Płatność za skorzystanie z atrakcji rozliczana jest według aktualnego cennika. Płatności należy dokonać na miejscu, przed skorzystaniem z atrakcji, gotówką lub kartą.

Przelew

Chęć płatności przelewem należy zgłosić mailowo, na adres biuro@experymentarium.pl na minimum 10 dni przed planowaną wizytą. W odpowiedzi zostanie przesłany formularz zobowiązania do płatności przelewem. Wypełniony formularz należy odesłać na adres biuro@experymentarium.pl .

Potwierdzeniem możliwości dokonania płatności przelewem jest pozytywna wiadomość zwrotna.

Faktury

Chęć otrzymania faktury za skorzystanie z atrakcji należy zgłosić przed dokonaniem rozliczenia. Faktury wystawiamy tego samego dnia. Prosimy o przygotowanie dokładnych danych, które mamy umieścić na fakturze.

Zniżki

Uprawnienia do otrzymania zniżki na nasze atrakcje należy zgłosić przed dokonaniem rozliczenia. Po wydrukowaniu paragonu/faktury nie ma możliwości naliczenia zniżki.

Czas przybycia

Grupy zorganizowane powinny przybyć do Experymentarium 15 minut przed zarezerwowaną godziną wstępu. Jeżeli pracownicy Experymentarium nie zostaną poinformowani o spóźnieniu grupy, rezerwacja zostaje anulowana. W przypadku spóźnienia wizyta w Experymentarium zostaje odpowiednio skrócona o czas spóźnienia.

Szatnia

Na terenie Experymentarium znajdują się wieszaki, na których odwiedzający nas mogą zostawić swoje okrycia wierzchnie. Nie jest to szatnia strzeżona, w związku z tym prosimy o nie pozostawianie w tym miejscu cennych rzeczy i plecaków. Prosimy także o dopilnowanie, by Państwa grupa pozostawiła swoje rzeczy tylko na wieszaku wskazanym przez pracownika Experymentarium. Pomoże to uniknąć pomieszania rzeczy Państwa grupy z rzeczami innych grup.

Opiekunowie

Opiekun grupy zobowiązany jest do sprawowania ciągłej opieki nad grupą w czasie korzystania z każdej atrakcji. Jeden opiekun na każde 12 osób zwolniony jest z opłaty za wstęp. W przypadku korzystania z Areny Laser Games, opiekun ma obowiązek przebywania na terenie labiryntu w kamizelce wskazanej przez pracownika, jednak nie bierze on udziału w grze jako aktywny gracz.

Posiłki

Na terenie Experymentarium i Areny Laser Games obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania jedzenia i napojów innych niż zakupione w Laser Barze. Chęć spożycia przez grupę posiłku i napojów na terenie Laser Baru należy zgłosić przy dokonywaniu rezerwacji – należy tym samym dokonać rezerwacji stolika z własnym poczęstunkiem (koszt to 50 zł za stolik dla 12 osób).

W pobliżu Experymentarium znajduje się strefa Food Court z ogólnodostępnymi miejscami do spożywania posiłków.

Zdjęcia i filmowanie

Fotografowanie i filmowanie wystawy jest dozwolone wyłącznie w celach prywatnych zwiedzającego. Wykorzystanie filmów lub/i zdjęć do innych celów (np. publikacji na stronach internetowych) jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu zgody Experymentarium.

Czas trwania atrakcji

Czas zwiedzania Experymentarium to 1 godzina. Istnieje możliwość przedłużenia czasu zwiedzania do 1,5 godziny przy wyborze zwiedzania

Experymentarium z Zagadkami Einsteina. Czas trwania pozostałych atrakcji to:

Warsztaty naukowe – ok. 45 min;

Gry na Arenie Laser Games – 15, 20 i 25 minut + ok. 5 min. (czas na tłumaczenie zasad i przygotowanie do gry).

Czas trwania pozostałych atrakcji według czasu określonego w ofercie.

Sklep z pamiątkami

Na terenie Experymentarium znajduje się sklep z pamiątkami, grami planszowymi i zestawami edukacyjnymi. Prosimy o nadzorowanie zakupów dzieci i przemyślane zakupy – zwroty przyjmujemy tylko dla towarów powyżej 60 zł, na podstawie paragonu.

Skontaktuj się z nami!

Zaplanuj wizytę

Rezerwacje oraz informacje