Akademia Profesora Einsteina

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Akademii Profesora Einsteina!

7 kreatywnych sobotnich spotkań dla ciekawych świata dzieci (wiek 7-12 lat)

Akademia Profesora Einsteina to nowatorska propozycja dla uczniów szkół podstawowych, rozwijająca zainteresowania i poszerzająca wiedzę zdobytą na zajęciach szkolnych. Skierowana do wszystkich, którzy chcą w nietypowy i interesujący sposób zwiększać swoje umiejętności. Jest to również szansa na wykorzystanie w praktyce zdobytej wiedzy, nauka poprzez zabawę, bez egzaminów i stresów szkolnych, ale przede wszystkim okazja, aby w sposób twórczy poznawać świat.

Uczniowie Profesora Einsteina uczestniczą w interesujących wykładach i prezentacjach przygotowanych przez doświadczonych specjalistów, na co dzień współpracujących z łódzkimi uczelniami wyższymi. Niewątpliwą atrakcją, dla wszystkich ciekawych świata, są warsztaty podczas których każdy może samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, czemu zgłębia nawet najbardziej skomplikowane tajniki wiedzy.

Program zajęć jest bardzo zróżnicowany, obejmuje tematykę przedmiotów ścisłych, technicznych i przyrodniczych, dlatego też każdy znajdzie coś co wzbudzi jego zainteresowanie. Dzięki ekspozycjom jakimi dysponuje Experymentarium, uczestnicy Akademii Profesora Einsteina mają także dostęp do najnowocześniejszych stanowisk interaktywnych.

5 października  2019 r. rozpoczynamy pierwszy semestr 8 edycji Akademii Profesora Einsteina

Terminy zajęć (godz. 10:30)

1)  05.10.2019   
2)  19.10.2019    
3)  09.11.2019    
4)  23.11.2019   
5)  07.12.2019   
6)  21.12.2019   
7)  04.01.2020                                                   

TEMATY I OPIS ZAJĘĆ:

W kolejnym semestrze, który rozpocznie się 5 października czekają na nas nowe wyzwania:

  1. Powietrze – Jaki jest skład chemiczny powietrza, czym jest spalanie oraz jakie właściwości ma powietrze? Przetestujemy to wszystko, jak na prawdziwych naukowców przystało.
  2. Kreatywne śmieci – Co to jest upcylking, czyli o tym co ma wspólnego sztuka ze śmieciami. Sprawdzimy czy ze zużytego plastiku da się zrobić coś fajnego. I oczywiście sprawdzimy swoja wiedzę z segregacji śmieci.
  3. Chemiczno-fizyczny Misz-masz – Na warsztatach chemicznych zobaczymy węże faraona i sprawdzimy jak stworzyć chemiczny ogród.
  4. Tajemnice roślin – Znajdziemy odpowiedzi na pytania: dlaczego liście zmieniają kolor, czy DNA da się zobaczyć i jak rośliny wysyłają potomstwo w świat?
  5. Tajniki elektroniki – Jak to się dzieje, że prąd może płynąć i jakie materiały mu to umożliwiają? Zbudujemy własne obwody elektryczne oraz pozyskamy prąd z ziemniaków i cytryn.
  6. Oszukać zmysły – Jak działają i współpracują ze sobą zmysły?Sprawdzimy czy mózg i wzrok łatwo oszukać.
  7. Arena Laser Games – Na tym spotkaniu, podczas laserowego pojedynku, spryt, szybkość i „dobre oko” przydadzą się każdemu.

Semestr II od 8 lutego 2020 r.

W drugim semestrze sprawdzimy co bakterie mają wspólnego z naszym zdrowiem i jak funkcjonuje nasz organizm. Odkryjemy tajemnice Experymentarium i ciśnienia. Dowiemy się czym zajmuje się kryminolog i jak zrobić domowe kosmetyki. Nie zabraknie też pojedynku w Laser Arenie.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z POPRZEDNICH EDYCJI AKADEMII PROFESORA EINSTEINA [TUTAJ]

Koszt uczestnictwa: 210 zł (7 spotkań po 1,5 godziny)

Informacja i zapisy:
tel. 42 633-52-62
e-mail: rezerwacje@experymentarium.pl